Hodnocení

80 %
Lokalita
Chutě Jemné, Kořeněné, Sladké
Síla 40 %

Máme tu advent a s ním rumový kalendář. Tentokrát pokračujeme s novým českým rumovým kalendářem od Global Wines & Spirits. Následuje pro mne zcela neznámý rum – Mama Quilla XA, Extra Anejo.

O rumu

Mama Quilla rum je blend rumů z Guatemaly stařený systémem solera s finišem v sudech po koňaku. V mytologii Inků je Mama Quilla bohyně Měsíce, velmi důležitým božstvem kterému Inkové zasvěcovali své tělo i duši. Zatmění měsíce tak vnímali Inkové jako znamení, že divoká zvířata útočí na tuto bohyni. Aby jí Inkové pomohli, stříleli šípy na oblohu a dělají hluk, aby zvířata zaplašili. Poté může Mama Quilla (zobrazená na lahvi) i nadále ovlivňovat počasí a přírodní podmínky ve prospěch Inků a jejich bohaté sklizně.

Mama Quilla XA, Extra Anejo, Guatemala 0,7l

Jak mi chutnal?

Vůně je dřevitá, lehce alkoholově štiplavá, což je u 40 % rumu překvapivé. Barva je krásně do zlatova. Chuť obsahuje skořici, koření, dřevitost a med a trochu pepře na závěr. Docela zajímavý rum s překvapivými chutěmi. Možná z těch guatemalských nejzajímavější.

Rum si můžete koupit za 749 Kč. Můžete se podívat i na online degustaci Martina Chvátala.

Info o rumu

Výrobce Mama Quilla - Les Bienheureux
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné, Kořeněné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří Sudy po koňaku
Lokalita
Cenovka: Rumy do 1 000
Publikováno: 4. prosince 2021 Aktualizováno: 19. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články