Santos Dumont XO – jemná lahůdka z Brazílie

Sladký Santos Dumont XO 0,7 l z Brazílie - láhev

Tenhle rum jsem dostal jako dárek od klienta jako start spolupráce. Vůbec jsem ten rum neznal a tak jsme byl plný očekávání. Jak krabice tak láhev vypadá opravdu luxusně a když láhev otevřete – bohové – úžasná vůně. Ne nadarmo se tento rum srovnává s Pyratem nebo rumy A. H. Riise. Takže přátelé, podívejme se na tuto brazilskou lahůdku.

Alberto Santos-Dumont byl brazilský letecký průkopník a konstruktér. Sestrojil první skutečně řiditelnou vzducholoď na světě a provedl první ověřený let letounu těžšího vzduchu v Evropě. Narodil se a zemřel v Brazílii, ale většinu své práce prováděl hlavně ve Francii. Je po něm pojmenován měsíční kráter Santos-Dumont, letiště Aeroporto Santos Dumont v Rio de Janeiru a tento vynikající rum.

Rumy z Brazílie nejsou příliš obvyklé, ale tenhle je opravdu vynikající.  Santos Dumont X.O zraje 14 – 16 let v sudech po sherry a portském víně. Má jemnou chuť tropického ovoce a opravdu se nejvíce blíží rumům A. H. Riise. Bude chutnat všem, kteří se mnou shodnou na dobrých rumech. Nicméně nečekejte elixír, je to opravdu poctiví rum, což cítíte v dojezdu chuti. jeho barva krásně medová a i ten med myslím budete cítit v chutí. Na RumRatings má sympatických 7,9 (osobně bych dal mnohem více). Samozřejmostí je velmi hezká láhev s vlastním číslem, protože se jedná o limitovanou edici. Já mám 213.

V Česku ho koupíte za sympatických 1 488 Kč. A fakt  – kupte si ho, dokáže zpříjemnit večer.


Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *