Transcontinental Rum Line je řada poctivých rumů, které mě zatím nezklamaly a jako jiné nezávislí plniči rumů, nabízejí srovnatelný rumový zážitek srovnatelný s oficiálními řadami rumů za příznivější ceny, tato láhev se dá nyní koupit mezi 2 000 a 2500 Kč (průměr 84 Euro) nebo vzorek za 229 Kč.

Transcontinental Rum Line – TRINIDAD 2006

O rumu

Jedná se o 12. letý melasový rum z Barbadosu, konkrétně z destilérie Foursquare, destilovaný na 56,6 % kolonovou destilací, který zrál v sudech po bourbonu 7 let tropicky v Karibiku a poté 5 let v sudech v Evropě. Celkově bylo v roce 2018 na trh vypuštěny pouze 4 sudy (1 344 lahví) a jak je u TCRL časté, jedná se o limitovanou edici.

Jak vidíte na obrázku vidíte, vydána byla v červené kartonové krabic a standardní lahvi, které ničím nevybočuje.

Vůně a chuť rumu

Podle vůně bych Trinidad tedy netipoval, sladká a kulatá vůně, velmi přijemná a lehká, ovocitá. Cítím tam hodně vanilky a červeného ovoce. Ale to je, jak bychom řekli, klamání tělem. Nečeká nás lehký rum španělského typu, ale komplexní a silná rum britského typu.

V chutní cítím hodně jemné smetanovosti, ovoce, vanilky, květin a sladkosti, kterou ale v druhém kole doplňuje síla rumu, komplexita a dlouhý závěr opět plný vanilky a lehce i koření.

Shrnutí

Za mě je to určitě hodně netypický zíástupce Trinidadu, ale příjemně laděný, myslím, že na nadcházející léto sedne perfektně. S čím mám trochu problém je cena, nevím jestli bych chtěl za takový rum dávat 2 500 Kč, osobně spíše méně – 1 500 – 1 800 ano – i proto jsme rád, že jsme zvolil jen vzorek na Dramroom.cz.

Info o rumu

Výrobce Foursquare
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Silný
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Jedinečnost Blend
Síla 56 %
Staření a stáří 12y, Sudy po bourbonu
Lokalita ,
Publikováno: 26. června 2022 Aktualizováno: 14. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články