Hodnocení

80 %
Lokalita
Chutě Jemné, Sladké
Síla 40 %

Jedenáctým rumem rumového kalendáře je pro mě dobře známý rum Cihuatan Cinabrio z El Salvadoru. Pojďme na něj.

Cihuatán Cinabrio je rum vyrobený jako pocta Kinichu Ahauovi, mayskému bohu slunce. Podle legendy se Spící žena, strážkyně údolí Cihuatán, přimlouvala za obyvatele Cihuatánu, aby Kinich Ahau svými dvěma kolibříky dodal údolí energii. Název “Cinabrio” byl inspirován červenou barvou, kterou staří Mayové vyráběli z minerálu Cinabrio (cinabarit). Červená barva byla pro Kinicha Ahaua posvátnou barvou a byla považována za dobré znamení.

Základem je melasa a sirup z cukrové třtiny, které feremntují 36 hodin. Následně se rum destiluje na 4 kolonách. Rum zraje systémem solera v sudech po bourbonu z amerického bílého dubu.

Rum voní nádherně po karamelu, vanilce a pomerančích. V chuti najdete opět pomerančovou kůru, a švestky. Závěr je překvapivě dlouhý a hřejivý.

Info o rumu

Výrobce Cihuatán
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří 12y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Rumový adventní kalendář 1423.dk 2022
Publikováno: 11. prosince 2022 Aktualizováno: 11. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články