Hodnocení

77 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Jemné
Síla 42 %

22. rumem rumového kalendáře je pro mě již známá a populární značka Damoiseau z Guadeloupe. Pojďme na ni.

Damoiseau Rhum Vieux Agricole je rum z Guadeloupe vyráběný z čerstvé šťávy z cukrové třtiny. Fermentační cyklus rumu Damoiseau VO trvá 24 – 36 hodin, přičemž se používají místní kvasinky z guadeloupské cukrové třtiny. Po ukončení kvašení se rum destiluje v kreolské destilační lázni a jeho obsah alkoholu je 88 %., ale my ho pijeme naředěný na 42 % Své jméno si VO Aged Rhum Agricole vysloužil po minimálně tříletém staření ve 180 až 200 litrových sudech po bourbonu.

Tohle se vydařilo. A moc. Intenzivní vůně sušeného ovoce, citrusových plodů a koření, rozvíjí se na tóny citrusů, sušeného ovoce a koření. Jemná sladkost ale i čerstvost. Skvělý a jemný agricole rhum jak má být. U nás se dá koupit mezi 800 – 900 Kč.

Info o rumu

Výrobce Rhum Damoiseau
Typ Agricole
Typ výroby Column still, Šťáva
Chutě Aromatické, Jemné
Jedinečnost Blend
Síla 42 %
Staření a stáří 3y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Rumový adventní kalendář 1423.dk 2022
Publikováno: 22. prosince 2022 Aktualizováno: 22. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Hlasů: 6

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články