Degustační vzorky i celé degustační sety jsou podle mě základní vybavení nadšeného rumaře. Nejen, že nezaberou moc místa, ale dokáží ukázat za výrazně menší peníze ukázat větší část rumového světa. Degustační sety navíc díky líbivému designu skvěle fungují jako dárek, proto máme jeden i my v RumRocku a i naši kamarádi z “pánské cukrárny” One and Only, což je e-shop zaměřený na prémiový alkohol a doutníky nebo pánské doplňky. A ten pro mne nejzajímavější, bych vám rád představil.

Degustační sety One and Only

Pánové na e-shopu mají několik různých degustačních setů (říkají jim anglicky tasting sety). Whisky (těch je nejvíce), kalvados a rum, který mě zajímal nejvíce. Z rumů je jeden do sladka (Dictador, asi nepřekvapí, že je vyprodaný) a druhý je autentický jamajský rum Appleton. A to je ten, který si budeme představovat.

Degustační set Appleton Estate

V tomto degustačním setu najdeme 3 druhy rumů a jeden doutník, konkrétně:

Zde máme výhodu, že všechny jsme u nás již recenzovali, takže nemusíme v této recenzi popisovat chutě, klikněte si prosím na detaily výše a můžeme se věnovat samotné degustační sadě. Osobní poznámka, jsem moc rád, že pánové vybrali Appleton, protože reprezentuje Jamajku, jednu z legendárních rumových destinací, ale i proto, že je to rum relativně konzervativní, jemný, přitom voňavý a není příliš silný (do 43 %). Ale také unikátní. A hlavně proto, že když rum, tak Jamajku!

Degustační set jako dárek

Jak sada vypadá? Podle mě skvěle, můžete se podívat sami. Ideální dárek nebo cestovní balení takových “chvilek pro sebe”, když si to chcete udělat hezký. Elegantní černá krabička, v ní uložené 3 vzorky a doutník. oceňuji možnost i přidání vlastního loga. Myslíš, že designově se vydařila. Posuďte sami v galerii:

Co bych do balení ještě ocenil, by byly kartičky s popisem vzorků a doutníků a degustační sklenička nebo dvě. A taky možná informaci, jak dlouho ten doutník takto vydrží a jak s ním zacházet. Jedná se o doutník roku v maduru dle Cigar Journal Cigar Of The Year 2021 ve formátu Box-pressed Epicure Maduro.

Pokud je to sada i pro začátečníky, možná informace jak degustovat a kouřit doutník by nezaškodila. Ale to jsou spíše drobnosti, které by znamenaly, že tato sada je již nepřekonatelná :-).

Shrnutí

Celá tato sada 3 vzorků po 0,04 l a jednoho doutníku přijde na 1 200 Kč, což je myslím férová cena za takový dárek. Myslím, že tato sada bude perfektně fungovat pro začátečníky i mírně pokročilé a přiznám se, že udělal radost i mě. Chuťově rumům není co vytknout a na doutník si musím najít čas, ale na to jsem malý odborník.

Info o rumu

Výrobce Appleton
Typ Britský typ
Typ výroby Pot still
Chutě Aromatické, Esterové, Jemné, Suché rumy
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační balení, Krabice
Jedinečnost Blend
Síla 43 %
Staření a stáří Sudy po bourbonu
Lokalita
Sadu k recenzi dodal
Martin Socha
Publikováno: 20. února 2023 Aktualizováno: 12. března 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články