Dnes jsme si pro vás připravil recenzi láhve z Trinidadu a to ze série La Maison du Rhum, kdy láhev Trinidadu z 4.řady byla mezi českými rumaři extrémně oblíbená.

O rumu

“La Maison du Rhum #5” byl vyroben na Trinidadu v lihovaru T.D.L rukou master blendera Johna Georgese. Prošel destilací v roce 2009 na koloně typu Coffey Still a dozrával 13 let tropicky v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu, které byly naplněny poprvé. Vybrala a stáčela ji nezávislá stáčírna Dugas ve Francii, kde byl rum i lahvován na 53 %.

Láhev

Rum má velmi atraktivní balení, které dobře ladí s ostatními láhvemi ve vaší rumové sbírce či baru. Etikety jsou navrženy na základě starých vzorů objevených v kolekci jednoho nadšeného milovníka rumu a jsou přizpůsobeny tak, aby odpovídaly konkrétní zemi. Láhev je limitovaná edice a k dispozici je pouze 2201 lahví.

Chuť

Hned na první čichnutí můžete cítit komplexní technické vůně a máty. Nachází se zde karamel a medicínské tóny, které doplňují noty vanilky, sušeného ovoce, dřeva a citrusů. Tato paleta pokračuje i v chuti, kde vás zaujme především ovocnost a vanilka, doplněné o náznaky citrusů, což ho činí velmi podobným rumu Angostura 1787, kde se mísí divoká kůže, karamel a medicínské tóny se sušeným ovocem, vanilkou a citronovými tóny. Základem chutí je ale silná chuť máty a karamelu a lékařsko/technických tónů. Závěr je chutný, opět připomínající mátu a medicínské tóny.

Shrnutí

Tohle je parádní rum, který přináší zážitek nejen pro pokročilé rumové znalce. Na Rum-X má hodnocení 8,2 (Dugas T.D.L La Maison du Rhum #5, 2009, 13yr, 53% | RX15484 | RumX (rum-x.com) a na Rumratings 8 z 10 (La Maison Du Rhum Trinidad and Tobago | Rum Ratings). Ačkoli je tento rum intenzivní díky vysokému obsahu alkoholu, je dobře integrovaný a komplexní, což vede k velmi příjemnému ovocnému a kořenitému aroma s jemnými technickými tóny. Závěr je dlouhý, ale decentní, i když nedosahuje úrovně vysokoesterových rumů z Jamajky nebo grand arome Réunionu.

Za mě je to perfektní rum poměr cena výkon, 13 let stařená v karibiku, za 1 749 Kč je prostě skvělá investice do vašeho baru.

Info o rumu

Výrobce La Maison du Rhum
Typ Britský typ
Typ výroby Coffey Still, Column still
Chutě Aromatické, Kořeněné, Silný, Suché rumy, Technické
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Tuba
Jedinečnost Blend
Síla 53,2 %
Staření a stáří 13y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Láhev k recenzi dodal
bestdrink.cz
Publikováno: 23. května 2023 Aktualizováno: 24. května 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články