Hodnocení

84 %
Lokalita
Chutě Aromatické, Jemné, Kořeněné, Sladké
Síla 46 %

K značce 1731 Fine&Rare jsme se tu už několikrát vraceli. Ale tentokrát jsme si udělali výlet z Karibiku až na Mauritius, kde můžeme ochutnat tento unikátní a nebezpečně pitelný sedmiletý Pure Single Rum. Ať chutná!

O značce 1731 Fine&Rare

Kolekce rumů 1731 Fine&Rare prezentuje blendy melasových rumů. Rok 1731 je v dějinách zmiňován ve spojitosti s britským královským námořnictvem. Přesně od tohoto roku totiž začali námořníci dostávat příděl rumu jako součást jejich mezd. Značka si v celé kolekci těchto rumů zakládá na čistě přírodním složení, tedy bez jakýchkoli umělých aditiv. Kolekce 1731 se skládá z 3 unikátních blendů a 5jednosložkových rumů z Karibiku a Mauritia.

O rumu

Mauritius 7YO je z kolekce Single Origin v které najdete spoustu dalších skvělých lahví:

1731 Fine&Rare Single Origin

Rum pochází z Martiniku, kde ho vydestilovala na kolonách Grays Inc. Ltd. Jde se o 46 % blend melasových rumů zrajících celu dobu na Mauriciu v dubových sudech po koňaku minimálně 7 let (100 % tropické staření). Rum také není doslazován a nebyl dobarvován a přidány žádná další aditiva.

Láhev

Láhev samotná ničím nevybočuje, je to klasická láhev na rum. Parádní je všem etiketa (kde si můžete přečíst všechny informace o jeho výrobě) a nádherná tuba, která je uzavřena černým plechovým víčkem.

Vůně a barva

Protože rum není dobarvovaný, můžeme ocenit nádhernou mahagonovou barvu.

Již při prvním přivonění poznávám Greys distillery vtom nejlepším, nasládlá po višních a karamelu, jen lehce dřevitá. Dále možná ucítíte jablko a květinové vůně. Vůně je přitom velmi jemná, ničemu nevadí a neštípe.

Chuť

Zpočátku po prvním polknutí se zdá, že je to slaboučký, ale další sekundu už na vás zatlačí veškerou svojí silou a velmi, velmi dlouhým záběr a prohřeje vám hrdlo. Dřevitost, která je cítit v celé chuti ve vlnách přeskakují citrusy, višně a nezralé hrušky. Parádní letní chuť.

Cena

V Česku je tato láhev už od jara, ale oficiální distributor ji nechce prodávat, dokud se nevyprodají jiné lahve. Tak možná, když budeme mít štěstí, tak na podzim. Proto doporučuji nakupovat v zahraničí.

Mixologie

Rum se prý skvěle hodí do Daquiry, které sám zakladatel značky Jacco Kroon doporučuje. Tohle Daquiry bych chtěl určitě poznat a nejspíš si ho brzy udělám.

Závěr

Jestli je pro mě Greys něčím známá, že vytváří perfektní rumy se zajímavými chutěmi, 1731 Fine & Rare mě nikdy nezklamala a tohle spojení se ukazuje jako nejlepší možné. Skvělý letní rum, se zajímavými chutěmi, které se dají pít jen tak a nezklame nebo i v míchaných nápojích. Mám určitě mé doporučení.

Info o rumu

Výrobce 1731 Fine&Rare
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Jemné, Kořeněné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Balení Tuba
Jedinečnost Blend
Síla 46 %
Staření a stáří 7 y, Sudy po koňaku
Lokalita
Láhev k recenzi dodal
Jacco Kroon, 1731 Fine&Rare
Publikováno: 27. června 2021 Aktualizováno: 27. června 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články