Již před nějakou dobou se mi zalíbily destilérky z menších, méně známých destinací rumové světa. Začalo to Svatou Lucií, následoval Réunion a nyní je na řadě Antigua. A z Antiguy nemůže přijít žádný jiný rum než English Harbour. Na ostrově Antiqua , kde je tento skvělý rum doma, je tento rum známý pod názvem Cavalier.

O rumu

Minimálně 5 letý 46 % rum, který se ve své domovině nazývá Cavalier. Destilace probíhala v měděných kolonách Johna Dorea v destilérii Antigua Distillery Ltd. Divoké kvašení probíhá na pobřeží a trvá mezi 36 a 48 hodinami. Rum dozrával 5 let v malých dubových sudech po bourbonu poté byl dostařován maximálně 5 měsíců sudech po víně Madeira, z vinařství Blandy´s Madeira Wine Company. Rum je sice označován jako limitovaná edice, ale fakticky se bude vyráběn dokud bude zájem. Nyní máme k dispozici Batch 003. Není doslazován ani nijak dochucován a o skvělý výsledek se staral master blender Kevin Semple, který je v destilérii již od roku 2004.

Barva a vůně

Barva je hodně tmavá až do mědi. Ve vůni najdete oříšky, koření, kůry citrusů a vůně marcipánu.

Chuť

Budete určitě cítit opět marcipán, oříšky, čokoládu, koření a karamel. A dlouhýý závěr, který lahodí.

Shrnutí

Tento rum je skvělý. Je jemný a zároveň není slabý. Chutě jsou elegantní. Působí na mne tochu jako rumy z Belize. Doporučím všem!

Za cenu 790 Kč je to něco, o čem angličané říkají MUST HAVE.

Info o rumu

Výrobce English Harbour
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Aromatické, Jemné
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Síla 46 %
Staření a stáří 5y, Sudy po bourbonu, Sudy po madeiře
Lokalita
Publikováno: 27. srpna 2023 Aktualizováno: 27. srpna 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 7

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články