Hodnocení

74 %
Lokalita ,
Chutě Aromatické, Jemné
Síla 46 %

Rammstein RUM je moje oblíbená značka, nejen kvůli tomu, že za ní stojí 1423 a Joshua Singh. Tento rum má už 6. edici, kde se střídají různé finiše. Tentokrát byl byužit sud po portském. Dříve jsme mohli ale ochutnat finiše po koňaku, sherry, Sauterness nebo Laphroaig aj. I proto jsem se na tento rum těšil, protože tyhle finiše mám moc rád.

Rammstein rum

Jedná se blend rumů z Jamajky a Guyany. Byla nakombinována destilace z tradičního Pot Still Rumu a klasického Column Still Rumu, které zrají v tropickém prostředí až 12 let. Opět se jedná o limitovanou edici (9 378 lahví), která byla finišována zráním po dobu jedenácti měsíců v sudech po portském vínu (Ruby Porto). 46 % potěší a myslím, že pro tento rum je tak akorát.

Láhev rumu

Láhev rumu je tradiční jak známe z klasického Rammstein rumu, liší se jen barva etikety. Tuba zůstává stejná, a tak může být dobře využitá jak dárek.

Vůně a chuť rumu

Ve vůni můžete cítí čerstvé sladké ovoce, až to jablek a hořké čokolády, vůně je příjemně sladká. A to samé pokračuje do chuti, kde se ale přidává tabák a silná dřevitost a výrazná sladkost mizí a cítíte, že pijete jemně nasládlý rum s příjemnou suchostí v závěru.

Shrnutí

Je to příjemný rum vhodný pro lidi, co pijí doslazované rumy a chtějí zkusit něco nového, ale nechtějí se zastavit 3 – 6 – 8 letých rumech. Pak 12 letý karibský blend s vlastnosti portského bude fungovat skvěle. cena 1 559 Kč za 12 letý limitovaný rum a finiš po portském je myslím v pořádku. Přidávám si ho do své sbírky Rammstein rumů.

Info o rumu

Výrobce 1423
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Jemné
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Tuba
Jedinečnost Blend
Síla 46 %
Staření a stáří 12y, Sudy po portském
Lokalita ,
Láhev k recenzi dodal
Alkohol.cz
Publikováno: 15. dubna 2023 Aktualizováno: 17. dubna 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články