Don Papa připravil novou limitovanou láhev 45 % rumu, která je zraje 4 roky v amerických sudech po sudech po žitné whiskey na úpatí pohoří Mount Kanlaon na ostrově Negros na Filipínách.

Rum má být oslavou mísení americké a filipínské kultury.

“Imagine a green, lush rye field on a beautiful Tennessee spring day merging with a warm tropical shower blowing in from the Philippine sea,” said Stephen Carroll, owner of Don Papa. “This is the backdrop for Don Papa Rye Aged Rum – combining the intense granular spice notes of American rye barrels and our very own black gold molasses rum, resulting in a beautifully balanced, silky smooth and complex new rum.”

Don Papa

Rum má vůni, kterou Don Papa označuje jako „ovocná“ s pikantními tóny černého pepře, slaného karamelu a nádechem čerstvé máty a cedrového dřeva. Chuť je „hluboká, intenzivní a sametová“, a závěr je jemný a hladký.

Don Papa Rye Aged Rum je k dispozici ve Velké Británii v obchodním domu Harvey Nichols za cenu 65 GBP (83,50 USD/1 900 Kč). Bude distribuován na 28 trzích, od oficiálního distributora je informace, že v Česku bude v září. Ale už nyní si ji můžete koupit zde za 3 300 Kč.

Zdroj: Don Papa launches rye cask-aged rum

Publikováno: 30. července 2020 Aktualizováno: 3. srpna 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Hlasů: 8

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Napište váš názor