Hodnocení

81 %
Lokalita
Chutě Jemné
Síla 46 %

Osmým rumem rumového kalendáře je pro mě dobře známý rum 1731 Fine & Rare z Venezuely. Pojďme na něj.

1731 Guatemala Gran Reserva je 46 % rum, který se vyrábí z melasy v palírně Darsa Distillery kolonovou destilací a zraje v amerických dubových sudech ve skladech palírny v Guatemale. 1731 Guatemala Gran Reserva je součástí řady 1731 Single Origin.

1731 Fine & Rare je kolekce rumů z Karibiku a Jižní Ameriky, která představuje rozmanité chutě latinskoamerických zemí. V učebnicích dějepisu je rok 1731 označen jako rok, kdy britské královské námořnictvo začalo svým námořníkům nabízet půl pinty rumu jako součást mzdy. Rum, který slibuje plnou chuť a bohatou barvu, je nedílnou součástí historie regionu již stovky let. Dnes je značka 1731 symbolem řady rumů, z nichž každý má osobitý charakter, který vypovídá o místě, odkud pochází. Kolekce se skládá výhradně z rumů, které se hrdě pyšní svou přirozenou barvou a chutí bez použití přísad.

Rum má velmi světlou barvu a voní sladce po ovoci, ananasu, nikde nic nedráždí. Chuť je sladká s vanilkovými tóny a s tóny exotického ovoce, jako je ananas a broskev, rozinky a švestky. V závěru příjemně, dřevitá a závěr je mnohem delší než bych čekal. Kéž by chuť byla trochu plnější. Ale za mě velmi příjemný stolní rum!

Info o rumu

Výrobce 1731 Fine&Rare
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 46 %
Staření a stáří 4y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Rumový adventní kalendář 1423.dk 2022
Publikováno: 8. prosince 2022 Aktualizováno: 8. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Hlasů: 6

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články