Hodnocení

75 %
Lokalita
Chutě Jemné, Sladké
Síla 42 %

Dnešní rum z Dominikánské republiky Ron Esclavo XO. Jeho název je poctou zneužívaným otrokům, ve španělštině totiž znamená otrok jako pocta generacím otrokům na plantážích. Někteří černoši to ale nepochopili a čertí se. Na Rum Ratings má 8,6 z 10. No a jak mi chutnal?

Jedná se 42 % blend rumů z Dominikánské republiky, které zrály metodou solera 12 – 15 let v Karibiku ve francouzských limousinských a amerických dubových sudech a jsou doslazovány.

Chuť rumu

Velmi jemný, se sladkými chutěmi jako vanilka, karamel a můžete cítit i čokoládu. Barva tmavého medu bude sedět k jeho chuti. Ačkoliv píšu o sladkých chutích, rozhodně si nepředstavujte elixírový rum stylu Legendario nebo jemu podobné. Nicméně je to sladký a doslazovaný rum, který má za sebou sílu od blenderské firmy Oliver & Oliver.

Jsme rád, že mám doma celou láhev a ne jen tuto malou ochutnávku. Jinými slovy, velmi mi chutnal a rád se k němu vrátím.

Jak chutnal vám? Koupit si ho můžete za cca 1 599 Kč.

Info o rumu

Výrobce 1423, Oliver & Oliver
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Označení XO
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 42 %
Staření a stáří 12y, 15y
Lokalita
Publikováno: 1. prosince 2017 Aktualizováno: 12. prosince 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

3 komentářů

  1. […] 1. den – jemný rum Ron Esclavo XO z Dominikánské republiky […]

  2. […] de Jeremy ve své XXO edici a Ron Esclavo, se kterým jsme se potkali už v rumovém kalendáři v XO a 12 edici. Ty už znám, takže mě nalákaly trochu jiné kousky, které už jsou, bohům dík,  […]

  3. […] 1. den – jemný rum Ron Esclavo XO z Dominikánské republiky […]