Ron Esclavo XO – 1. rum rumového kalendáře

Ron Esclavo XO

Dnes je 1. prosince, a tak nastala chvíle pro 1. lahvičku z rumového kalendáře. Obsahuje rum z Dominikánské republiky Ron Esclavo XO. Je to rum nejvyšší kvality a jeho název je poctou zneužívaným otrokům, ve španělštině totiž znamená otrok. Na Rum Ratings má 8,6 z 10. No a jak mi chutnal?

Velmi jemný, se sladkými chutěmi jako vanilka, karamel a můžete cítit i čokoládu. Barva tmavého webu bude sedět k jeho chuti. Ačkoliv píšu o sladkých chutích, rozhodně si nepředstavujte elixírový rum stylu Legendario nebo jemu podobné. Je to poctivý rum, který má za sebou sílu a kvalitu blenderské firmy Oliver & Oliver. Myslím, že takový by si zasloužil celou láhev a ne jen tuto malou ochutnávku. Jinými slovy, velmi mi chutnal a rád se k němu vrátím.

Jak chutnal vám? Koupit si ho můžete za cca 1 500 Kč.

Pavel Ungr

Jmenuji se Pavel Ungr a už 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Pracuji pro Alkohol.cz. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu. Moje oblíbená značka byla dánská A. H. Riise, ale už se trohu se odslazuji směrem k nedoslazovaným rumům. Naopak nemám rád většinu agricole 🙂

3 komentáře u „Ron Esclavo XO – 1. rum rumového kalendáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *