Dnes je 1. prosince, a tak nastala chvíle pro 1. lahvičku z rumového kalendáře. Obsahuje rum z Dominikánské republiky Ron Esclavo XO. Je to rum nejvyšší kvality a jeho název je poctou zneužívaným otrokům, ve španělštině totiž znamená otrok. Na Rum Ratings má 8,6 z 10. No a jak mi chutnal?

Velmi jemný, se sladkými chutěmi jako vanilka, karamel a můžete cítit i čokoládu. Barva tmavého webu bude sedět k jeho chuti. Ačkoliv píšu o sladkých chutích, rozhodně si nepředstavujte elixírový rum stylu Legendario nebo jemu podobné. Je to poctivý rum, který má za sebou sílu a kvalitu blenderské firmy Oliver & Oliver. Myslím, že takový by si zasloužil celou láhev a ne jen tuto malou ochutnávku. Jinými slovy, velmi mi chutnal a rád se k němu vrátím.

Jak chutnal vám? Koupit si ho můžete za cca 1 500 Kč.

Publikováno: 1. prosince 2017 Aktualizováno: 14. září 2019
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

3 komentáře

  1. […] 1. den – jemný rum Ron Esclavo XO z Dominikánské republiky […]

  2. […] de Jeremy ve své XXO edici a Ron Esclavo, se kterým jsme se potkali už v rumovém kalendáři v XO a 12 edici. Ty už znám, takže mě nalákaly trochu jiné kousky, které už jsou, bohům dík,  […]

  3. […] 1. den – jemný rum Ron Esclavo XO z Dominikánské republiky […]

Napište váš názor