Havana Club

Rum Havana Club se vyrábí od roku 1878, kdy značku založil José Arechabala. Po kubánské revoluci byla firma znárodněna a od roku 1994 ji vlastní napůl kubánský stát a francouzská firma Pernod Ricard.

V roce 1993 založila kubánská společnost Cuba Ron S.A. společně s francouzskou firmou Pernod Ricard Group společnost Joint venture Havana Club International S.A. scílem prosadit značku Havana Club ve světě. Havana Club je v pořadí třetí nejdůležitější mezinárodní značka rumu na světě mimo USA a hlavní celosvětový producent super-prémiových a vyšších druhů rumu. Roční produkce firmy HavanaClub dosáhla v červnu 2016 čtyř milionů beden a zařadila se tak na 21. místo žebříčku výrobců Impact Top 100 (2016).

Společnost má sídlo v Havaně a exportuje do více než 120 zemí s výjimkou USA, kde jsou kubánské produkty zakázané kvůli obchodnímu embargu.

Kvalita rumů Havana Club začíná cukrovou třtinou, která je pečlivě vybírána a pokračuje zráním, probíhajícím v sudech z amerického dubu, ve kterých byl předtím bourbon.

Nejčtěnější článek za posledního půl roku

Recenze Havana Selección de Maestros

Přečíst článek
Nové rumy na Alkohol.cz 2018    

Nové (nejen) karibské rumy v nabídce Alkohol.cz

Asi víte, že mám rád e-shop Alkohol.cz, pečlivě sleduju jejich nabídku a drtivou většinu mé rumové zásoby nakupuju tam. No a právě na Alkohol.cz najdete právě teď nové rumy v nabídce, a pokud se na ně podíváte, tak se vám patrně budou sbíhat sliny jako mě. Takže, co najdeme v nabídce?

Číst dále