Na dnešek jsem si připravil můj oblíbený rum. Obecně rumy Dos Maderas mám rád, protože dokáží být velmi vyladěné, kombinují sladkost a sílu. Zároveň jejich cena odpovídá kvalitě, což nemohu zatím říci o vlajkových lodích Diplomatico a A. H. Riise ačkoliv mi také velmi chutnají. ale vraťme se k Dos Maderas Luxus.

Láhev

Dos Maderas Luxus má ve znaku želvu a proto se této láhvi často “želva” přezdívá. Jedná se o “limitovanou” edici (5 000 lahví ročně – tedy každý rok), která se lahvuje ve Španělsku a prodává se v dárkové kazetě.

Vyrábí se v třech různých lahvích:

Nejnovější láhev, kterou seženete všude.
Starší verze, hůře sehnatelná
Nejstarší, téměř nesehnatelná verze

Výroba

Dos Maderas je 40 % blendem karibských rumů z Barbadosu a Guyanay. Rum zraje metodou Solera prvních 10 let v klasicky v dubových sudech. Poté je přepraven do španělské Andalusie do společnosti Williams & Humbert do Jerez de la Frontera – největšího vinařství v Evropě. Zde dozrává 5 let v místě nejlepších hispánských vín, sherry a brandy – v sudech kde bylo předtím předtím uloženo 20. leté sherry: Don Guido z odrůdy Pedro Ximenéz (certifikováno regulační radou). Filtruje se velmi málo, takže v lahvi někdy najdete sediment neboli “bordel” na dně.

Esquema de procesos
Proces zrání (zdroj)

Barva a vůně

Tento výjimečný rum má tmavší barvu, které se označuje jako tmavší jantar. Vůně naznačuje sladký rum, ale i dřevěné tóny. Zkušení čmuchači objeví náznaky mandlí, bílého ovoce a melasy.

Chuť rumu

Chutná příjemně sladce a je to přitažlivá kombinace alkoholu s tóny dřeva a koření. Výsledkem je jemná, plná a dlouhá chuť s tóny koření, ořechů a medu. Jinými slovy je to skvělý sladší rum. Díky balení se hodí skvěle i jako dárek. To potvrzuje i jeho hodnocení.

Tento rum také vyhrál zlatou medaili na International Wine & Spirit Competition 2012. A na Rum Ratings má sympatických 8,6 z 10.

Na Heuréce ho lze nalézt na od 2 802 Kč:

Další recenze:

Info o rumu

Výrobce Dos Maderas
Typ výroby Melasa
Chutě Aromatické, Jemné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Balení Degustační adventní alkoholové/rumové kalendáře
Jedinečnost Blend
Staření a stáří Solera
Lokalita ,
Publikováno: 24. června 2019 Aktualizováno: 17. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

3 komentářů

 1. Miroslav Sycha napsal:

  Dobrý den,
  tak jsem i já konečně objevil skvělé počtení. Zpracování a grafika (kvalitní fotografie) je výborná včetně dostatečných informací.
  Jen tak dál, držím palce.

  S pozdravem

  M.Sycha

 2. […] se, že ze skupiny sladkých rumů mám k Dictadoru XO stejnou slabost jako k rumům Dos Maderas. Ochutnával jsem je na několika akcích, před časem jsem i zakoupil domů a nyní jsem uvítal […]