Dos Maderas

Dos Maderas nejenže kombinuje to nejlepší ze dvou metod stárnutí na opačných stranách zeměkoule, ale také spojuje dvě kultury. Na jedné straně je dědictví výroby rumu na Barbadosu a v Guyaně v Karibiku a na druhé straně bohatá tradice sherry ve španělském Jerezu, konkrétně v historické viniční trati Williams & Humbert. Bodega Williams & Humbert, oceněná Národní cenou za architekturu, je největší bodegou v Evropě pod jednou střechou a obsahuje více než 60 000 amerických dubových sudů na zrání sherry a brandy.

Tato bodega na sherry byla založena v roce 1877 a nyní ji provozuje rodina Medina, která se zabývá obchodem s vínem již od 60. let 20. století.

Společnost Williams & Humbert je mezinárodně známá pro své suché pytlíkové sherry a Gran Duque D’Alba, ale v roce 2000 se rodina rozhodla diverzifikovat svou činnost. Stejně jako všechny jejich ostatní produkty, i vize nového rumu měla být něčím výjimečná.

Mezinárodní marketingový manažer Gonzalo Medina říká: “Rozhodli jsme se tedy začít s rumem z Karibiku. Rum můžete najít i jinde, ale v Karibiku je romantika a historie výroby rumu.”

Rumový experiment: Finišování vlastního rumu    

Rumový experiment: Finišování vlastního rumu

Poté co poznáváte rumy, povídáte se s lidmi, co rumy vyrábějí, jezdíte na Rumfesty a do destilérií – zbývá už jen poslední krok. Zkusit něco vlastního. Vyrábět v česku rum je složité. Ale staření a finišování by mělo jít. Zvolil jsme tedy cestu vlastního finišování. A celý proces jsem se rozhodl dokumentovat zde:

Číst dále
Vlajková loď Dos Maderas: Dos Maderas Luxus Doble Crianza    

Vlajková loď Dos Maderas: Dos Maderas Luxus Doble Crianza

Na dnešek jsem si připravil můj oblíbený rum. Obecně rumy Dos Maderas mám rád, protože dokáží být velmi vyladěné, kombinují sladkost a sílu. Zároveň jejich cena odpovídá kvalitě, což nemohu zatím říci o vlajkových lodích Diplomatico a A. H. Riise ačkoliv mi také velmi chutnají. ale vraťme se k Dos Maderas Luxus.

Číst dále