St. Lucia

Svatá Lucie je ostrovní ministát v Karibském moři v souostroví Malých Antil mezi Martinikem a Svatým Vincencem.

Svatá Lucie byla objevena Španěly v průběhu 16. století a dlouhou dobu o ni bojovali Francouzi a Angličané, než se definitivně připojila ke Společenství národů. Je pojmenována “Helenin Karibik” a patří k “větrným ostrovům”. Hrdě dominuje karibské kotlině, dva vrcholy jsou symbolem tohoto sopečného ostrova s mnoha půvaby: luxusní vegetace, nádherné pláže, bohaté a barevné kreolské dědictví, plní všechny své sliby.

Historie rumu se začala psát až pozdě po objevení Svaté Lucie. Pěstování cukrové třtiny jsme totiž považovali za hlavní sázku až v polovině 19. století. Ve 20. století zaniklo několik továren na zpracování cukrové třtiny a mnoho lihovarů. Na konci druhé světové války byly na ostrově pouze tři.

Svatá Lucie nabízí velké množství originálních rumů, z nichž některé jsou světově proslulé. Rumy jsou překvapivé, tělesné a stejně exotické jako čokoláda, která dělá ostrovu pověst. Hlavní palírna ostrova St Lucia Distillers, která dala vzniknout významným značkám jako Admiral Rodney, Chairman’s Reserve nebo Santa Lucia 1931.

Admiral Rodney HMS Princessa – 15. rum rumového kalendáře (2020)    

Admiral Rodney HMS Princessa – 15. rum rumového kalendáře (2020)

Tan tenhle rum přátelé znám. Přesněji, znám tuhle značku a mám jim moc rád, takže tohle bude nejspíše nadšená recenze. Nic, co vzejde ze Sv. Lucie, není špatné. A určitě to bude platit i o tomto 40 % melasovém rumu destilovaném stařeném v tzv. kolonách a stařenému až 9 let v Karibiku v sudech po […]

Číst dále
Chairman’s Reserve The Forgotten Casks Rum XO  – 13. rumového kalendáře 2019    

Chairman’s Reserve The Forgotten Casks Rum XO – 13. rumového kalendáře 2019

Tento rum byl vyrobený podle receptury původních sudů Chairman’s Reserve, které se podařilo zachránit během požáru St. Lucia Distillers v roce 2007. Kvůli tomu je uložili na náhradní místo a pak na ně zapomněli. Výsledný rum byl díky tomu příliš zralý, aby se dal použít do klasického blendu, proto se ho rozhodli uvést na trh […]

Číst dále