Belize

Země rozkládající se na východním pobřeží Střední Ameriky byla obýváná původně mayskou civilizací, avšak na začátku 16. století byla “objevena” Kryštofem Kolumbusem. Španělské právo na Belize však bylo zpochybněno Brity v 17. století a tato rozepře vyvrcholila bojem, který však vyhráli Britové, a tak na konci 18. století Belize připadlo Britům a dnes je součástí Commonwealthu.

V Belize jsou dle všeho dva významní výrobci rumů: Old Master Rums a Travellers Liquors, kjehož rumy jsou v Evropě distribuovány značkou 1423.

Recenze 1731 Fine&Rare Belize 7YO    

Recenze 1731 Fine&Rare Belize 7YO

Belize 7YO je z kolekce Single Origin a pochazí samozřejmě z Belize (konkrétně Travellers Distillery). Jde o blend rumů Column Still destilace zrajících v dubových sudech po bourbonu minimálně 7 let. Blend je tedy bez umělých aditiv, neprochází filtrací chladem a jedná se o 100% tropické stárnutí, které probíhalo v místě lihovaru.

Číst dále
Recenze: Jak dopadl online rumfest RumCask    

Recenze: Jak dopadl online rumfest RumCask

Doba koronavirové pandemie Covid-19 tvrdě zasáhla i na RumFesty. Většina z nich byla zrušena, takže jsem byl rád, když jsem se od Joshuy Singha a Jazza Singha dozvěděl o této akci. Hned jsem si objednal vstupné na tzv, Room 1 a Room 2 a čekal se přijde. Room 1 byl označen jako Spiced, Fruit & […]

Číst dále
Rumová degustace rumů od 1423.dk s Joshuou Singhem    

Rumová degustace rumů od 1423.dk s Joshuou Singhem

Včera se nám podařilo společně s Alkohol.cz a La CASA de la HAVANA vieja výjimečnou akci. Do Česka přijal naše pozvání zakladatel výjimečné rumové společnosti 1423.dk z Dánska a fanoušek jamajských rumů Joshua Singh. Jeho společnost stojí za populárním rumovým kalendářem, sladší řadou Compaňero, ale i za skvělými limitkami S.B.S. Na akci jsme pozvali zásadní […]

Číst dále
Travellers Reserve 5y – 23. rum rumového kalendáře 2018    

Travellers Reserve 5y – 23. rum rumového kalendáře 2018

Předposlední rum rumového kalendáře 2018 je pětiletý Travellers z Belize. Zrál 5 let v sudech z amerického dubu a získal 2 zlaté medaile. Rum míchal master blender Jamie Omario Perdomo Sr., který začínal v 50. letech v barech, kde si míchal své první rumy. V Travellers se specializují na zralé rumy.

Číst dále