Equiano rum je 100 % autentický melasový rum, který spojuje typickou chuť Karibiku a Afriky. O vznik tohoto rumu se zasloužily dvě osobnosti světa rumu Richard Seale a Ian Burrell. Jendá se o blend rumu z Barbadosu a Mauritia a symbolizuje unikátní spojení dvou světů – západu a východu a vznikl tak zcela první afro-karibský rum. Nyní odstartoval 15. dubna zcela nový rum v limitovaném množství – Equiano Ominira.

Společnost Equinano spoluzaložily v roce 2019 Aaisha Dadral a Amanda Kakembo spolu s blízkým přítelem a dlouholetým obchodním partnerem Ianem Burrellem.

Příběh rumu

Equiano Ominira je prvním rumem v sérii Legacy Blend, která spojuje africké a karibské dědictví a vzdává hold cestě Olaudaha Equiana, po kterém je rum pojmenován a oslavuje umění propojení afrického a karibského dědictví. V jazyce Yoruba, kterým se mluví v západní Africe, kde se Equiano narodil, znamená Ominira “svoboda”. To symbolizuje svobodu vytvořit a spojit historické rumy z dvou kontinentů, kultur a palíren.

O rumu

Jedná se o směs, blend, z rumů destilovaných z palírny Foursquare (12 YO sweet sherry cask – 20 % a 11 YO ex-bourbon – 50 %) a Gray’s Distilleries (11 YO ex-cognac – 30 %), zrajících v sudech po bourbonu a koňaku, a mírně finišován v sudech po sladkém sherry, které přidaly hloubku a bohatost chuti. Rumy, zrály tropicky minimálně 11 let, blend má 52 %, což odráží věk Olaudaha Equiana v roce jeho smrti, 1797. Celkově bylo vydáno 3 000 lahví. Cena se pohybuje mezi 4 – 7 000 Kč.

Odkazy:

Info o rumu

Výrobce Foursquare, New Grove
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa, Pot still
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Balení Tuba
Jedinečnost Blend
Síla 52,1 %
Staření a stáří 11y, Sudy po bourbonu, Sudy po koňaku, Sudy po sherry
Lokalita ,
Publikováno: 14. května 2024 Aktualizováno: 16. května 2024
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články