Nový rum od destilérie Foursquare, který by se měl začít prodávat v únoru 2021 patří do série, které vyrábí s firmou Lucy Garagana – Velier. Je přímým nástupcem Foursquare 2006.

Jedná se o 61 % 3. letý rum ze sudů po bourbonu a následně 11 let v sudech po koňaku. Podle Fat Rum Pirate se jedná o intenzivnější Détente.

Příběh rumu

Pokud jde o název, Sassafras – česky Kašťa Bělavá (Sassafras albidum) – je aromatický keř až strom. V minulosti se používalo k ochucení tzv. kořenového piva, ačkoli většina značek nyní jako základ používá umělou příchuť Sassafras. Richard Seale potvrdil, že při výrobě rumu nebyl použit žádná Kašťa – přírodní nebo umělá, je to jen podle jeho slov „symbolický odkaz“

Cena a dostupnost

Lahví je celkově 6 000 kusů, bohužel Česko má alokaci jen 72 lahví :-(, takže u nás to bude rychle pryč, takže neváhejte pátrat v zahraničí ať už je to Whisky.fr nebo Excellencerhum.com a jinde. Cena by se měla pohybovat okolo 180 Euro.

První recenze vyšla na Foursquare Rum Distillery Sassafras –  thefatrumpirate.com.

Info o rumu

Výrobce Foursquare, Velier
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Silný, Suché rumy
Barva Zlaté (oro)
Balení Krabice
Jedinečnost Blend
Síla 61 %
Staření a stáří 14y, Sudy po koňaku
Lokalita
Publikováno: 2. února 2021 Aktualizováno: 2. února 2021
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 1

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články