Stejně jako každý rok, také na podzim roku 2022 se dostal do prodeje velice povedený adventní rumový kalendář 24 Days of Rum od 1423.dk.

O kalendáři

V pěkné dárkové kazetě naleznete 24 vzorečků různých rumů, každý na jeden den adventního období. K tomu jsou přibaleny 2 malé degustační skleničky a sešitky na popisky a hodnocení. Rumy jsou zvoleny opravdu dobře, jelikož má člověk možnost ochutnat nejen rumy z různých destinací celého světa, ale také odlišné typy rumů o různé síle alkoholu. A musím říct, že se každý rok objeví nějaký rum, který je pro mě zcela nový. Tak se můžeme podívat na ten letošní ročník.

Design této poslední edice byl laděn do tmavě zelené barvy s měděnými popisky. Na stránce https://24daysofrum.com/ můžete najít popisky a informace k jednotlivým rumům, které se v tomto kalendáři vyskytly. Já to vezmu opravdu spíše stručně, které rumy mě bavily, které o něco méně a které byly pro mě novinkou.

Hodnocení

Z celkového počtu 24 rumů mi opravdu zachutnalo 7 rumů, které mi udělaly velikou radost, když jsem je v kalendáři objevil. Dalších 5 rumů mě také bavilo, s radostí jsem je vypil a pochutnal si. Další 4 rumy mě rozhodně neurazily a nemám s nimi vůbec žádný problém. Ostatní mě už příliš nezaujaly.

U mě tedy o kousíček zvítězil rum Pusser’s Rum Gunpowder Proof, který velmi dobře znám a mám ho neskutečně rád. Kořenité navy rumy s vyšším obsahem alkoholu (zde 54,5%) jsou u mě opravdu oblíbené a dávám si je opravdu často.

Na druhém a třetím místě se u mě umístily rumy Rhum J.M Terroir Volcanique (43%) a Cane Island Trinidad (43%). J.M Rhumy mám neskutečně rád a obecně agricoly u mě jsou nyní velmi populární. J.M umí rumy skvěle vybalancovat a jejich rumy se pijí opravdu velmi dobře. Cane Island mě zase velmi mile překvapil svým lehkých technickým aroma, jak jej dobře u rumů z Trinidadu známe. Kdyby měl o pár % alkoholu více, byl by to opravdu neskutečný rum.

Rád bych zmínil i další rumy, které mi chutnaly a bavily mě. Skvělý rum ze Svaté Lucie, který by neměl chybět v žádné sbírce ani v baru, jelikož se prodává za neskutečně dobrou cenu. Je to Chairman’s Reserve Rum – Legacy (43%). Dále skvělý silný a výrazný rum Patridom XO Cask (65%), Damoiseau Rhum Vieux Agricole VO (42%) coby další ze skvělých zástupců zemědělských rumů, skvělý rum za super cenu New Grove Bourbon Cask (40%), Cihuatan Cinabrio (40%), Toucan Rum No. 4 (40%), Ron Cartavio XO (40%), Ron Coloma 12-Year-Old (46%), Worthy Park Select (40%), Novo Fogo Chameleon (43%), Plantation Barbados 5 years (40%), Naga Siam Edition (40%) a Cane Island Single Estate Australia 4YO (43%).

Závěr

Myslím, že výběr byl opravdu povedený a snad každý si musel najít několik svých oblíbenců. Ale i zkušení degustátoři si jistě rádi osvěžili rumy, které již třeba nějakou dobu nepili a objevili také něco nového. Jsem rád, že nám ten adventní čas každý rok tento kalendář vždy tak zpříjemní. Ale samozřejmě je to i skvělá varianta pro začínající rumaře, aby objevily své chutě a oblíbené rumy.

Určitě se nebojte mi napsat, jaké pořadí máte vy, protože žádné pořadí není špatně. Každému chutnají rumy trošku jinak a je to tak dobře.

Pokud si kalendář chcete vychutnat i po Vánocích, stále ho seženete ke koupi.

Info o rumu

Výrobce 1423
Lokalita
Rumový adventní kalendář 1423.dk 2022
Publikováno: 4. ledna 2023 Aktualizováno: 4. ledna 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Jiří Naller Jsem fotograf a milovník rumů. Jsem zakladatel rumové skupiny Rum a vše kolem něj. Rád experimentuji a snažím se vnášet do fotografií (nejen rumů) netradiční prvky a originální pojetí.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Hlasů: 3

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články