Třetím rumem rumového kalendáře je pro mě známý jamajský rum. Worthy Park Select je až 12 let starý jamajský rum v síle 40 %. Pojďme na něj.

Villa Rica 23

Jamajský rum Worthy park SELECT je 100% rum destilovaný v kotli, zrající jako blend rumů 4 – 12 let starých v jednou použitých dubových sudech po bourbonu a naředěný na 40 %.

Barva rumu je barva světlého medu a sladce a jemně voní ovocně (tropické ovoce) po Jamajce, nic neštípe, ta vůně je odzbrojující. Je to Jamajka, jak ji máme rádi. V chuti ucítíte i broskve a čokoládu, karamelu, a dubového dřeva – jak je pro Worthy Park typické. Samozřejmě není typicky sladký, jsou tam sladší tóny, ale nikterak výrazné. Závěr středně dlouhý.

Je to parádně pitelná Jamajka s hodnocením 7/10, která je skvělým startem pro lidi, co jamajské rumy běžně nepijí. Nebo prostě jen na pohodový večer s přáteli. Na toto funguje takto láhev skvěle, sám jsem si ji již před časem koupil za neuvěřitelných 680 Kč na Warehouse #1.

Info o rumu

Výrobce 1423, Worthy Park Estate
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Esterové, Jemné, Suché rumy
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří 12y, 4y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Rumový adventní kalendář 1423.dk 2022
Publikováno: 3. prosince 2022 Aktualizováno: 3. prosince 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Hlasů: 5

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články