Plantation Black Cask 2022 Double Aged Edition – Barbados & Cuba představuje limitovanou edici z každoroční série “Black Cask”. Edice pro rok 2022 je kombinací tradičního rumu z Barbadosu a lehkého kubánského rumu. Tato speciální série je známá tím, že je složena z různých karibských rumů.

O rumu

Po destilaci (pomocí Twin Column and Pot Still) zraje rum nejprve v sudech z amerického bílého sudu po bourbonu, pak je převezen do jižní Francie, kde dozrává v sudech z limuzínského dubu po koňaku a nakonec 5-6 měsíců ve vypálených nových dubových sudech. Během tohoto procesu se přidává 20 gramů cukru na litr a rum je ředěn na 40 %.

O lahvi

Láhev je designově v souladu s ostatními rumy značky. Je zdobena symbolem značky pod úzkým hrdlem, a na středu etikety je velký název rumu obklopený přírodními motivy,. Na zadní etiketě najdeme informace o rumu, včetně tradičního opletení z listů cukrové třtiny.

Vůně a chuť

Vůně rumu je květinově sladká, s nádechem přezrálého ovoce a citrusů a kořením. Chuť je bohatá na sladké pečivo, muškátový oříšek, ananas a kokos, s jemným nádechem kouře. Příjemná a nekomplikovaná chuť která se hodí na každý pohodový večer.

Shrnutí

Tento rum má spíše jednoduchý chuťový profil, ale je lehce pitelný a ocení ho i ti, kteří nejsou zvyklí na pití rumu. Typická sladkost Barbadosu se míchá s lehkým a sušším kubánským rumem. Nejoblíbenější rum mé ženy 🙂

PS: Máme už i novou verzi pro rok 2023.

Info o rumu

Výrobce Plantation Rum
Typ Španělský typ
Typ výroby Column still, Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Jemné, Sladké
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 40 %
Staření a stáří Double aging
Lokalita ,
Publikováno: 18. července 2023 Aktualizováno: 18. října 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hlasů: 0

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články