Worthy Park Estate

Produkce rumu ve Worth Park začala v roce 1740. 20 let předtím zde začali s produkcí cukrové třtiny a cukru, výroba rumu se tedy tak nějak nabízela. Od založení firmy v roce 1670 ji vlastnily pouze tři rodiny, ta poslední, rodina Clarke, ji vlastní od roku 1918 dodnes. Výroba rumu byla ve Worth Park zastavena po druhé světové válce a obnovena až v roce 2004. V roce 2007 byl uveden na trh bílý rum Rum-Bar – vlajková loď firmy Worth Park Estate.

Rumy z Worthy Park Estate jsou vyráběny tradiční jamajskou metodou Pot-Still, typickou pro výrobu například whiskey a koňaku.

Nejčtěnější článek za posledního půl roku

Recenze/srovnání Worthy Park Single Estate a Worthy Park Special Cask Oloroso

Přečíst článek
Rumová degustace rumů od 1423.dk s Joshuou Singhem    

Rumová degustace rumů od 1423.dk s Joshuou Singhem

Včera se nám podařilo společně s Alkohol.cz a La CASA de la HAVANA vieja výjimečnou akci. Do Česka přijal naše pozvání zakladatel výjimečné rumové společnosti 1423.dk z Dánska a fanoušek jamajských rumů Joshua Singh. Jeho společnost stojí za populárním rumovým kalendářem, sladší řadou Compaňero, ale i za skvělými limitkami S.B.S. Na akci jsme pozvali zásadní […]

Číst dále
Rumové Baileys nejen pro dámy 🥃 Rum-Bar Rum Cream od Worthy Park    

Rumové Baileys nejen pro dámy 🥃 Rum-Bar Rum Cream od Worthy Park

Před pár týdny jsem na Slevomatu objevil zajímavou nabídku. Jmenovala se Výběr lahodných třtinových rumů z Dominikány, Guyany, Jamajky a Kolumbie (mimochodem doporučuji vaší pozornosti sekci Rumy a destiláty, občas je tam dobrý rum) a tam jsme objevil jmenovaný rumový likér. Zboží jsme objednal, ochutnal a vypil a zde máte pár informací.

Číst dále