Konečně zpět na Jamajce a pocta rumů do koktejlů. Worthy Park 109.

O rumu

Jedná se 54,5 % tmavý melasový blend rumů Worthy Park Light (s obsahem esterů 80 až 120 g), stařených 3 roky, a nestařeného rumu Worthy Park Ester (s obsahem esterů 500 až 800 g). 100 % pot-stillový rum fermentovaný 3 týdny a stařený rum v dubových sudech po bourbonu pomocí tropického staření. Vše na Jamajce ve Worthy Park Estate. Dobarvovaný karamelem, ale bez doslazování a přidaných látek. Rum vznikl jako pocta tmavým Demerara rumů jako byl Lemon Hart 151 Over-proof.

Worthy Park 109

Jak mi chutná?

Rum má velmi tmavou barvu a voní po banánech, rozinkách, karamelu. V chuti je cítit spálené dřevo, sušené ovoce a koření. Dlouhý a parádní karamelový závěr který 54,5 % nezapře. Za 790 Kč dostanete 1 litr perfektní rum. Má 109 % mého doporučení.

PS. nejlepší Dark and Stormy 🙂

Info o rumu

Výrobce Worthy Park Estate
Typ Britský typ
Typ výroby Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Jemné, Kořeněné, Silný, Suché rumy
Označení Overproof
Barva Tmavý rum
Jedinečnost Blend
Síla 54,5 %
Staření a stáří 3y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Publikováno: 19. prosince 2021 Aktualizováno: 18. listopadu 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články