V lednu 2022 byla lahvována další – již 20. – láhev z produkce destilérie Foursquare z edice ECS -Exceptional Cask Selection. Blend těžkých a lehkých rumů (heavy and light rums) byl stařen 17 let v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Jedná se tradiční směs kolonové a kotlíkové (double retort) destilace se silou 58 %. Název Isonomy by se dal přeložit jako rovnost před zákonem.

Isonomy navazuje na NOBILIARY a SHIBBOLETH. Poznámky k chuti od Peter Hollanda, Foursquare Brand Ambassadora.

Vůně: Zpočátku hodně kokosu, sušeného i čerstvého, doprovázeného vanilkou, zralou broskví, ananasem a mangem. Nedostatečně zralý banán. Jemné tóny sevillského pomeranče, sultánek a nádech svěží máty. Prolíná se těžký rumový tón připomínající horkou gumu.

Chuť: Sladký příval karamelu, javorového sirupu a mléčné čokolády, následovaný bohatými datlemi a rozinkami. Vlašské ořechy a jemný dotek sevillského pomeranče a nedozrálého ananasu.

Závěr: Dlouhotrvající třísloviny zeleného čaje a dubu, opečené, kouřové, s náznaky hřebíčku.Peter Holland, Foursquare Brand Ambassador

Fotografie převzaty z Facebook stránky Doorly’s UK.

Info o rumu

Výrobce Foursquare
Typ Britský typ
Typ výroby Column still, Melasa, Pot still
Chutě Aromatické, Jemné, Silný, Suché rumy
Označení Limitovaná edice
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend
Síla 58 %
Staření a stáří 17y, Sudy po bourbonu
Lokalita
Série: Exceptional Cask Selection
Publikováno: 23. ledna 2022 Aktualizováno: 17. července 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Hlasů: 4

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články