Nový rum od Cihuatanu Obsidiana byl oficiálně představena na Travel Retail Trade v Cannes 2. října 2019. Má se jednat o cestovatelskou edici inspirovanou legendou o mayském obidiánu, ten pro všechny Maye posvátný, protože ho vnímali jako posvátný kámen stvořený bleskem seslaným bohy. Mayové, považovali obsidián za dar od boha Xibalby, reprezentovaný dvouhlavým hadem.

Bůh Xibalba
Výsledek obrázku pro obsidián
Jak vypadá obsidián v přírodě

Bohyně Itzpapalotl byla ztělesněním mayského obsidiánu, známého jako „obsidiánský motýl“, jehož ozdobná křídla byla vytesána z tohoto zvláštního kamene. Vstala z Xibalby, aby se starala o cestujících a chránila je svými křídly.

Výsledek obrázku pro Itzpapalotl godess
Bohyně Itzpapalotl

O rumu

Rum byl lahvován 2. února 2019 v Licorera Cihuatán v San Salvadoru. Je určený k prodeji v duty-free obchodech – na letišťích, hranicích a výletních lodí, a proto se stává, dle slov Cihuatánu, exkluzivním produktem.

Láhev

Prodává se v litrovém balení bez tuby a krabice. Láhev je elegantním v novém designu Cihuatanu. Barva je tmavší a dozlatova, ale ne tolik – tipuji decentní dobarvování.

Vůně a chuť rumu

Vůně je sice jemná, ale nepříliš vyladěná, lihovost alkoholu je tam cítit. Vůně je docela sladká.

Podle oficiálních zdrojů tam najdeme Liči, čerstvé guarapo, skořice, kešu ořechy. Podle kolegů je to rum na běžnou spotřebu a možná více do drinků než na vychutnávání. S tím souhlasím, představte si o 60 % horší Nahual a máte chuť Obsidiany, která má svou neuhlazenou ostrost překvapivě silnou sladkost.

Cena

Předpokládá se, že by se do našich Duty Free obchodů, konkrétně na Hatích, měla dostat na přelomu listopadu a prosince. 17. září vyjel do Evropy (Holandska) první kontejner s 3 300 rumy, odkud má být distribuována do dalších 10 evropských zemí.

Na e-shopu si ho můžete nyní objednat jen u Diosu, ale nemám s nimi dobré zkušenosti. Možná už tam nebude i když na webu mají, že je..

Publikováno: 12. ledna 2020 Aktualizováno: 12. ledna 2020
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] Tato relativně nová značka destilérky Licorera Cihuatán zajala Nahualem, single casky i levnějšími rumy, které nejsou přeslazené, ale chutí lahodí. Proto jsem netrpělivě čekal na další láhev. […]

Napište váš názor