I v roce 2022 dánští profíci z 1423 připravili rumový adventní kalendář. Dokonalá alternativa pro ty, kteří z dětských adventních kalendářů nikdy nevyrostli. A jaký byl?

Nový rumový kalendář pro rok 2023 už je k prodeji! Více o něm najdete v samostatném článku.

Rumový adventní kalendář 2021

Za výběrem opět stojí profíci ze skupiny 1423 a vybrali opět 24 kousků. Joshua Singh, který stojí za koncepcí tohoto kalendáře, jej nazývá dvaceti čtyřdenní „školou rumu“.

Joshua Singh

První rumový kalendář pod názvem 24 Days of Rum byl připraven v roce 2015. Bylo připraveno 3 000 kusů a všechny byly do týdne vyprodány. Od toho roku se tato situace pravidelně opakuje i když se náklad stále zvyšuje. 

Krom 24 degustačních lahviček opět obdržíte i “tasting notes“. Útlou knížečku kam můžete psát své postřehy z jednotlivých rumů. Součástí balení je i degustační sklenička. Vše – 2 skleničky, 2 degustační poznámky, je 2x! Abyste si kalendář mohli lépe vychutnávat v páru. I když už je po adventu, kalendář si stále můžete koupit.

Rumový adventní kalendář jako dárek

Mít na 24 dní každý den degustační trošku rumu je skvělý nápad. Rumy vám vybírá někdo kdo nezná váš vkus a tak budete ochutnávat rumy, které neznáte a můžete objevit úžasné kousky (které byste třeba nepochutnali). Od kterých si pak můžete koupit celou láhev.

Rumový kalendář je skvěle vypadající dárková papírová krabička s 26 (24 ma rumy a 2 na degustační skleničky) perforovanými okýnky uvnitř, jak jste zvyklí u běžného adventního kalendáře. I letos máme designovou změnu – kalendář se přebarvil do vínovo-zlaté.

24 okýnek obsahuje malý vzorek (20ml) třtinového rumu pro každý den od 1. prosince až po Štědrý den. Každý prosincový den, máte možnost zažít nový rumový okamžik. Samozřejmě můžete si ho vychutnávat i jindy než během adventu i kdykoliv během roku. Každá miniaturka má jednoduchou etiketu a položku v tasting notes uvádějící název, procento alkoholu a zemi původu.

Tipy ke konzumaci rumového kalendáře:

  • strašně blbě se vyndávají, jiný fígl než vyklepávání (a posléze vytrhávání) podle mě nefunguje 🙂 – nebo šikovnější prsty než jsou ty moje,
  • je to opravdu degustační množství, každá “láhvička” má 20 ml, což je o něco méně něž malý panák.

Jaký byl adventní rumový kalendář 2020?

Přečtěte si mých 24 dní s adventním rumovým kalendářem 2020. Díky tomu jsem si jistý, že nestařené agricole rumy nebo jakékoliv nahořklé mi zatím moc nechutnají, ale zase nemám problém se silnějšími rumy. Ano, některé rumy jsem loni nedopil a od jiných bych zase vypil celou láhev.

Co bylo v roce 2021 nového?

Nový design krabičky, která je navíc celá ve vínovém. Posuďte sami:

Rumový degustační adventní kalendář 2021

Jaké byly nejlepší rumy z rumového kalendáře 2021?

Letos byl příjemný mix známějších značek, nových, a méně agricole rumů. Které rumy byly nejlepší? Níže najdete můj subjektivní výběr 7 nejlepších rumů, kde si rád koupím i láhev. Za mě nejlepší rumový kalendář od roku 2017, od kdy si ho kupuju.

Rumy, které mne překvapily nebo hodně chutnaly

Oproti roku 2020 mi chutnalo 13 rumů (o jeden více než loni) ale 7 z nich už mám, takže mi zůstal poměr 6 rumů z 24. Poměr nových zajímavých rumů tedy zůstává zhruba stejný i v roce 2017, 2018, 2019, 2020 a těším se na ročník 2022, kdy si rumový kalendář 2022 určitě opět koupím.

Pro srovnání – jaké byly rumy z rumového kalendáře 2020?

Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli to za to stojí a nestačí vám moje rozhodné Ano, mrkněte na vzorky co byly loni:

Toto byly rumy v rumovém kalendáři 2020, kliknutím na jednotlivé rumy si můžete přečíst jednotlivé recenze na konkrétní rumy.

Které rumy byly nejlepší v roce 2020?

Loni byl příjemný mix známějších značek, nových, méně agricole rumů. Které rumy byly nejlepší? Níže najdete můj subjektivní výběr 7 nejlepších rumů, kde si rád koupím i láhev:

Oproti roku 2019 mi v roce 2020 chutnalo 12 rumů ale 5 z nich už mám, takže zůstal stejný poměr 7 rumů z 24. Poměr nových zajímavých rumů tedy zůstává stejný i v roce 2017, 2018, 2019. 2020 a těším se na ročník 2022, kdy si rumový kalendář 2021 určitě opět koupím. Stále si ho můžete ještě koupit i vy a srovnat své chutě s mými.

Publikováno: 1. září 2021 Aktualizováno: 27. září 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Hlasů: 19

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] si mých loňských 24 dní s adventním rumovým kalendářem. Ano, některé rumy jsem loni nedopil a od jiných bych zase vypil celou láhev. Nicméně tak […]