Jakoby nestačilo, že 1423 dělá roky populární rumový adventní kalendář, letos máme i takovou menší verzi s méně rumy, ale s větším množstvím rumu ve vzorku (0,05 l) v parádním dárkovém balení. Pojďme se podívat, co takový rumový dárek ukrývá.

Balení a vzhled

Rum Box se ukrývá v nádherné černé krabici s karibskými vzory (kotva, kompas, lodě, sudy, moře, palmy) a vypadá více luxusně než klasický kalendář. I samotná krabice je velmi pevná, tvrdá s otevíráním na magnet. Je stabilní a robustní, přepásaná žlutočernou papírovou šerpou a vypadá opravdu jako hezký dárek.

Vnitřek je vykládaný černým sametem, kde jsou vlisované vzory pro vložení 10 0,05 l lahviček. Opravdu, jestli tohle není perfektní dárkové balení, tak už nevím co by bylo. Co je uvnitř? Pro koho je ten dárek a rumy vhodný?

Rumy v Rum Boxu

Všechny rumy mají nižší procenta alkoholu – buď 40 nebo 43 %. Jsou tam zastoupeny spíše méně známější značky, byť tam jsou skvělé rumy jako Cihuatán Obsidiana, Rum Artesanal, Richland nebo Rum Nation. Je to typická degustační sada. Provede vás 10 méně známými rumy s nižším procentem alkoholu (aby byly přístupné masám), abyste zjistili zda vám chutnají a nebo nechutnají. Pokud jste pravidelnými degustátory rumového kalendáře, najdete tam rumy, které už byli v rumovém kalendáři. I díky tomu si stručné recenze můžete na RumRocku přečíst už nyní.

Závěr

Za cca 1 300 Kč na Alkohol.cz je to hezký dárek ať už k vánocům nebo k svátku, narozeninám pro začínajícího či mírně pokročilého rumaře. Design perfektní, vzorky zajímavé.

Naopak příliš zajímavé asi nebude pro hodně pokročilé rumaře, co mají přepité všechny rumové kalendáře nebo milují vysokoprocentní rumy, agricole rumy, single casky atp.

Publikováno: 28. listopadu 2021 Aktualizováno: 24. února 2022
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hlasů: 2

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články