I v roce 2019 dánští profíci z 1423 připravili rumový adventní kalendář. Dokonalá alternativa pro ty, kteří z dětských adventních kalendářů nikdy nevyrostli. Loni prodával rumový adventní kalendář e-shop Alkohol.cz a prodalo se jich tisíce kusů.

Nový rumový kalendář pro rok 2023 už je k prodeji! Více o něm najdete v samostatném článku.

Rumový adventní kalendář 2019

Za výběrem stojí profíci ze skupiny 1423 a vybrali opět 24 kousků. 
Joshua Singh, který stojí za koncepcí tohoto kalendáře, jej nazývá dvacetičtyřdenní „školou rumu“.

První rumový kalendář pod názvem 24 Days of Rum byl připraven v roce 2015. Bylo připraveno 3 000 kusů a všechny byly do týdne vyprodány. Od toho roku se tato situace pravidelně opakuje i když se náklad stále zvyšuje. 

Krom 24 degustačních lahviček jsme opět obdrželi i “tasting notes“. Útlou knížečku kam můžete psát své postřehy z jednotlivých rumů. Součástí balení je i degustační sklenička. V roce 2019 novinka, degustační skleničky byly 2! Aby jste si kalendář mohli lépe vychutnávat v páru.

Rumový adventní kalendář jako dárek

Mít na 24 dní každý den degustační trošku rumu je skvělý nápad. Rumy vám vybírá někdo kdo nezná váš vkus a tak budete ochutnávat rumy, které neznáte a můžete objevit úžasné kousky (které byste třeba nepochutnali). Od kterých si pak můžete koupit celou láhev.

Rumový kalendář je skvěle vypadající dárková papírová krabička s 26 (24 ma rumy a 2 na degustační skleničky) perforovanými okýnky uvnitř, jak jste zvyklí u běžného adventního kalendáře. Letos máme barevnou změnu – kalendář se přebarvil do elegantní černé.

24 okýnek obsahuje malý vzorek (20ml) třtinového rumu pro každý den od 1. prosince až po štědrý den. Každý prosincový den, máte možnost zažít nový rumový okamžik. Samozřejmě můžete si ho vychutnávat i jindy než během adventu. Každá miniaturka má jednoduchou etiketu a položku v tasting notes uvádějící název, procento alkoholu a zemi původu.

Tipy ke konzumaci rumového kalendáře:

  • strašně blbě se vyndávají, jiný fígl než vyklepávání (a posléze vytrhávání) podle mě nefunguje :-),
  • je to opravdu degustační množství, každá “láhev” má 20 ml, což je o něco méně něž malý panák.

Jaký byl loňský adventní rumový kalendář 2019?

Přečtěte si mých 24 dní s adventním rumovým kalendářem z roku 2018. Díky tomu jsem si jistý, že mladé agricole rumy nebo jakékoliv nahořklé mi dělají problém, ale zase nemám problém se silnými rumy. Ano, některé rumy jsem loni nedopil a od jiných bych zase vypil celou láhev.

Co je letos nového?

Nový design krabičky, která je navíc celá v černém. A taky 2 degustační skleničky, ideální pro degustaci v páru.

Adventní rumový kalendář 2019
preview (946×700)

Jaké byly rumy z rumového kalendáře 2019?

Toto byly rumy v rumovém kalendáři 2019, kliknutím na jednotlivé rumy si můžete přečíst jednotlivé recenze na konkrétní rumy.

Které rumy byly nejlepší v roce 2019?

Letos byl příjemný mix známějších značek, nových i agricole rumů, za mě ročník 2019 lepší než 2018. Které rumy to byly? Níže najdete můj subjektivní výběr 7 nejlepších:

Stejně jako loni mi velmi chutnalo 7 rumů z 24. Poměr tedy zůstává stejný i v roce 2017, 2018, 2019 a těším se na rumový kalendář ročník 2020, kdy si rumový kalendář 2020 určitě opět koupím.

Publikováno: 24. prosince 2019 Aktualizováno: 27. září 2023
Chcete podobnou recenzi i pro váš e-shop?
Autor článku - Pavel Ungr Jmenuji se Pavel Ungr a už více než 5 let miluji dobré rumy. Nejsem studovaný rumolog, rumy mám prostě rád. Rumy ochutnávám a zkoumám. Fotím je také na svůj Rumstagram a pak o tom píšu. Mám rád sladší nebo aromatické rumy, kterou mohou být klidně silnější a to hlavně španělského nebo britského typu.

Jak tento článek hodnotíte?

Pro hlasování klikněte na hvězdu

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Hlasů: 9

Článek zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!

Související články

Vaše názory

Jeden komentář

  1. […] si mých loňských 24 dní s adventním rumovým kalendářem. Díky tomu jsem si jistý, že mladé agricole rumy nebo jakékoliv nahořklé mi zatím moc […]